Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Rating StarRating StarRating StarRating Star BlankRating Star Blank
 

Články


 

 

Poslední vlna EET se blíží! Nezaspěte!


          Počínaje březnem 2018 končí výjimka z povinnosti elektronicky evidovat tržby zbývajícím podnikatelským subjektům, které dosud tuto povinnost neměly. Od 1. 3. 2018 se tak rozšiřuje povinnost evidovat tržby prakticky na všechny podnikatele, kteří přijímají za poskytované služby a prodávané zboží hotovost. Tato povinnosti se nevztahuje pouze na tzv. tržby vyloučené z evidence tržeb vyjmenované v zákoně. Nenechávejte zavedené elektronické evidence tržeb na poslední chvíli. Ušetříte si tím nejen spoustu starostí, ale i peněz případným nevhodným výběrem technického řešení na poslední chvíli. Technických řešení je v současné době na trhu mnoho. Od samostatných zařízení až po programové doplňky ke stávajícím účetním nebo fakturačním programům.

          Nevíte, zda zrovna Vaše tržby nespadají do tržeb vyloučených z evidence tržeb dle zákona? Nevíte si rady, jaké technické řešení je pro Vás nejvhodnější? Obraťte se na nás. Vyzkoušeli jsme již mnoho řešení pro EET, pomohli jsme již mnoha našim klientům zavést řešení pro EET. Rádi pomůžeme i Vám.


 

Kontrolní hlášení


 Jste dostatečně připraveni na kontrolní hlášení k dani z přidané hodnoty?

S účinností od 1. 1. 2016 vstoupila v platnost novela zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, která zahrnuje vznik hned několika nových povinností pro plátce DPH jak z řad právnických osob, tak i fyzických osob podnikatelů. Za nejvýznamnější považuji jakýsi předvoj k v současné době projednávané elektronické evidenci tržeb povinnost podávat kontrolní hlášení. Zákon spolu se zavedením této povinnosti nezapomněl ani na sankce za jejich neplnění. Řada zavedených sankcí je automatická bez možnosti jejich prominutí nebo snížení správcem daně. A jejich výše je vpravdě vysoká. Spolu s nastavenými termíny může mít i jedno malé pochybení zcela fatální následky na Vaše další podnikání. Zákon nerozlišuje závažnost pochybení, ani otázku, zda se jednalo o pochybení jednotlivce fyzické osoby podnikatele, či zástupce nadnárodní korporace. Prověřte si proto s námi, zda jste o této nové povinnosti dostatečně informování a věnujte pár minut tomuto článku:

http://www.akontado.cz/clanky/kontrolni-hlaseni

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Daňové termíny

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Kontakt

Akontado, s.r.o. 

Telefon: +420 775 213 463
Email: akontado(at)akontado.cz
facebook.com/akontado

twitter.com/akontado
linkedin.com/akontado

   

Sociální sítě

Facebook Log 48Myspace Log 48Twitter Log 48Linkedin Log 48Youtube Log 48Rss Log 48Googleplus Log 48
   
Copyright © 2019 Akontado.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
© Akontado, s.r.o.
Akontado, s.r.o. U Výstaviště 763/15 Praha 7 CZ 17000 Česká Republika
Akontado, s.r.o. (pobočka) Marty Exnarové 2433 Pardubice CZ 53002 Česká Republika
Katalog firem - Firmy PrahaKatalog odkazů Alfa-Elchron

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.